Hudba skomprimovaná 1 000-krát lepšie ako pomocou MP3 - download, online

Nápoveda • Pravidlá fóra • Hľadať • Zoznam užívateľov • Kontakt • Moja IP • Môj profil • Stahuj z FastShare.cz • Prihlásenie
SLEDUJ SPORTOVE PRENOSYSponzorské žrebovanieRegistrácia • Väzenie • Nastavenia • Súkromné správy • Humorné darčeky pre každý okamih


Pruzinky.sk TIP: Ziskejte bonus 5.000 Kc do online casina Tipsport Vegas ›
Multishare.cz TRU
IZMAEL.eu

Hudba skomprimovaná 1 000-krát lepšie ako pomocou MP3

 LinkChecker
                                                 Našli ste pravidlá porušujúci príspevok alebo nefunkčný odkaz? Nahláste ho tlačidlom:                 Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému
Autor Správa
Orbis
V.I.PZaložený: 24 november 2007
Príspevky: 809
Poďakovaní 60 v 45 Príspevkoch

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 5:50 pm    Predmet: Hudba skomprimovaná 1 000-krát lepšie ako pomocou MP3 Odpovedať s citátom
Výskumníci na Rochesterskej univerzite informovali v utorok o výsledkoch zaujímavého výskumu, výsledkom ktorého je skomprimovanie nahrávky hry na hudobnom nástroji takmer 1 000-krát efektívnejšie ako pomocou formátu MP3.

Hlavnou myšlienkou novej technológie komprimácie je analyzovanie a ukladanie akcií vykonávaných hudobníkom namiesto desaťtisícok meraní zvukových vĺn za sekundu. Keďže akcie vykonávané hudobníkom a ich parametre je možné za sekundu typicky zrejme popísať niekoľkými desiatkami bajtov, výsledná komprimácia môže byť výrazne efektívnejšia.

Výskum sa v prvej fáze zameriaval na konkrétny hudobný nástroj, na klarinet. Softvér s vybudovaným základným modelom klarinetu a hudobníka spresnil model na základe analýzy hudby, ktorú mal komprimovať. Následne analyzoval a prevádzal zvuk na konkrétne akcie hudobníka, pohyb prstami, tlak vydychovaného vzduchu a podobne.

20 sekundová hra na klarinete tak bola zakódovaná do menej ako jedného kilobajtu, čo je 1 000-krát menej ako pri zakódovaní približne 400 Kbps MP3.

Model neposkytuje presnú reprodukciu, podľa výskumníkov má ale priestor na zlepšenie. Aplikovať sa dá aj na iné hudobné nástroje a aj na hlas človeka.

Plne digitálne zhodnú reprodukciu zrejme model nedokáže vytvoriť, otázne je, či pri spresnení o dodatočné rozdiely bude ešte kompresia výrazne účinnejšia ako pri klasických kompresiách. Podľa výskumníkov ale prinesie minimálne dokonalejšie a reálnejšie zvuky generované počítačom, ktoré môžu byť používané v moderných syntetizátoroch.

V tlačovej správe univerzity je možné nájsť aj výsledný zvuk generovaný modelom a jeho porovnanie s MP3 kódovaním pôvodného zvuku.

Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Prejsť na:   
Nemôžete pridávať nové témy do tejto sekcie.
Nemôžete odpovedať na témy v tejto sekcii.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tejto sekcii.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tejto sekcii.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.

TOPlist

TOPlist TOPlist TOPlist

Upozornenie: Tato stránka služi výhradne ako diskúsne fórum prinášajúce množstvo informácií, rád, recenzií a návodov a je vám umožnené použivať ju len pre tento účel! Nevyúživajte túto stránku k uverejňovaniu akéhokolvek materiálu ku ktorému nemáte legálne opravnenie, alebo nie ste jeho vlastníkom. Prevádzkovatel tejto stránky odmieta akúkolvek zodpovednosť za vami uverejnené odkazy alebo materiál v rozpore so zákonom! Akékolvek šírenie autorsky chránených diel bez súhlasu autora je trestné!

V prípade najdenia nelegálneho obsahu nás prosím okamžite kontaktujte.

contatore visitewebsite counter

Odkazy: Internet, Vyšívané osušky, Vtipné tričká, Vtipné darčeky, Upload obrázkov
[ Doba načítania stránky: 1.1 sekúnd ] :: [ 14 dotazov ]
Powered by php.B.B. © php.B.B. Group © Best4you.sk 2007-2018