Problém s CPU ventilátorom - download, online

Nápoveda • Pravidlá fóra • Hľadať • Zoznam užívateľov • Kontakt • Moja IP • Môj profil • Stahuj z FastShare.cz • Prihlásenie
Sponzorské žrebovanieRegistrácia • Väzenie • Nastavenia • Súkromné správy
Top ponuka, spičkové domy na kluč za super ceny! Individuálny pristup k zákaznikovi, profesionálne riešenia na mieru. Klik pre viac info

Problém s CPU ventilátorom

LinkChecker
                                                 Našli ste pravidlá porušujúci príspevok alebo nefunkčný odkaz? Nahláste ho tlačidlom:                 Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému
Autor Správa
flashman
Sponzor

Založený: 27 marec 2008
Poďakovaní 0 v 0 Príspevkoch

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 4:20 pm    Predmet: Problém s CPU ventilátorom Odpovedať s citátom
Ahojte
Vie mi niekto poradiť s ventilátorom na procesor?
Prestal fungovať a neviem či to je základnou doskou, lebo keď ho pripojím na iný zdroj tak sa točí, ale akonáhle ho pichnem do dosky nejde.
Je možné ho pripojiť na voľný konektor zo PC zdroja? Hlavne ešte by som potreboval vedieť význam káblov, ktorými je ventilátor pripojený. Jeden je zem, druhý by mal byť +12 V a tretí neviem.( červený a žltý ).

Je to na pentium III 700MHz procesor taký maý ventilátor 50x50mm doska MS 7127C

Mám podozrenie, že je to spôsobené zakl. doskou, ale inak pc funguje

Ďakujem

Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správu
Non
V.I.P

Založený: 31 august 2008
Poďakovaní 115 v 110 Príspevkoch

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 7:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
Pozri v BIOSe, či nemáš vypnutý konektor, na ktorý je ventilátor pripojený. Alebo, či sa ventilátor nemá roztočiť až po dosiahnutí určitej teploty procesoru. Prípadne použi nejaký software vo Windows ( napr. Speedfan ), či s tým dačo neurobíš. Ak sa pri pripojení inde točí, tak je to jedine základnou doskou ( respektíve konektorom ). Dosky mávajú viac takých konektorov, skús ho pripojiť inde. Na voľný konektor zdroja ho samozrejme môžeš s príslušnou redukciou pripojiť. Farba káblov : čierny je zem, červený je napájanie a žltý monitoruje otáčky. Každopádne, keď sa netočí ventilátor hrozí poškodenie procesoru prípadne aj základnej dosky.
Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuZobraziť autorové WWW stránky
flashman
Sponzor

Založený: 27 marec 2008
Poďakovaní 0 v 0 Príspevkoch

PríspevokZaslal: Ne december 21, 2008 12:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
Tak som to vyriešil. Napájanie som zobral zo zdroja a snímač otáčok som nechal zapojený na doske, ten funguje, skúšal som to cez speedfan. Zrejme nejde napájanie z dosky, skúšal som to aj na druhom konektore a nič.

Ďakujem za pomoc

Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správu
Prejsť na: