3D - download, online

Nápoveda • Pravidlá fóra • Hľadať • Zoznam užívateľov • Kontakt • Moja IP • Môj profil • Stahuj z FastShare.cz • Prihlásenie
SLEDUJ SPORTOVE PRENOSYSponzorské žrebovanieRegistrácia • Väzenie • Nastavenia • Súkromné správy • Humorné darčeky pre každý okamih


Pruzinky.sk TIP: Ziskejte bonus 5.000 Kc do online casina Tipsport Vegas ›
Multishare.cz TRU
IZMAEL.eu

3D

 LinkChecker
                                                 Našli ste pravidlá porušujúci príspevok alebo nefunkčný odkaz? Nahláste ho tlačidlom:                 Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému
Autor Správa
POK€R™
PokročilýZaložený: 31 júl 2009
Príspevky: 530
Poďakovaní 31 v 30 Príspevkoch

PríspevokZaslal: So december 25, 2010 10:15 pm    Predmet: 3D Odpovedať s citátom
Čo je 3D technológia?
Je to stereoskopický pohľad. Väčšina ľudí vidí dvoma očami, kde každé vidí veci z trochu iného uhlu. Mozog potom tieto dva pohľady spojí do jedného, ktorý nám dá možnosť rozlíšiť hĺbku a vzdialenosť. 3D zábery napodobňujú spôsob, akým fungujú ľudské oči.

Kedy sa poprvýkrát objavil nápad s 3D technológiou?
Prekvapivo pred viac ako 100 rokmi! Britský priekopník filmu William Friese-Greene podal žiadosť o patent na proces výroby 3D filmu v 90. rokoch 19. storočia. Bola to ťažkopádna, zložitá a nepoužiteľná forma 3D, pretože jeho metóda spočívala v premietaní dvoch filmov vedľa seba, ktoré sa sledovali stereoskopom, ktorý tie dva obrazy spojil.
Predpokladá sa, že prvý 3D film, ktorý videli platiaci diváci, bol krátkometrážny “The Power Of Love”, premietaný v septembri roku 1922 v Los Angeles. Bol premietaný v tzv. červeno-zelenom stereoskopickom formáte a diváci mali na očiach stereoskopické okuliare.

Po akom čase začala technológia 3D sláviť prvé úspechy?
Takzvaná zlatá éra 3D prebiehala začiatkom 50. rokov minulého storočia, keď v tomto formáte vzniklo veľké množstvo filmov. Z rôznych titulov spomenieme “Bwana Devil”, “Múzeum voskových figurín”, “Líbej mě, Katko” alebo Hitchcockova “Vražda na objednávku”. V tejto dobe vzniklo aj niekoľko krátkych filmov s detskými postavičkami – duchom Casperom a Pepekom námorníkom. V 3D filme si zahrala aj hviezda John Wayne konkrétne vo westernu “Hondo”.

Prečo teda zlatá éra 3D skončila?
Existuje rôzne dôvody. Niektoré boli technické – napr. dve zároveň premietané kópie museli byť úplne identické. V prípade, že jedna bola poškodená, trojrozmerný obraz nefungoval. Ďalším problémom bolo, že divákom bývalo zle alebo ich začali bolieť hlava či oči. Okrem toho panovala obecná nechuť používať nepohodlné, papierové 3D okuliare.

Prečo sa filmári začali o technológiu 3D znovu zaujímať?
S príchodom úžasne veľkých IMAX obrazoviek sa do kín dostalo niekoľko 3D krátkych filmov. Prvým celovečerným animovaným filmom premietaným v IMAX kinách bol “Polárny expres”. Tento film presvedčil šéfa štúdia DreamWorks Animation Jeffreyho Katzenberga, že budúcnosť filmov je v trojrozmernom obraze! Po tom ako uvidel “Polárny expres” okamžite nariadil 3D test na časti filmu “KungFu Panda” a po tom ako ho uvidel sa rozhodol, že “Monštrá vs. Votrelci” bude prvým filmom štúdia DreamWorks Animation natočeným kompletne v 3D formáte.
3D revolúcia začala!

Je pre technológiu 3D dôležitý digitálny vek?
Pre 3D je zásadný. Doba digitálnych technológií odstránila 90% vecí, ktoré tento formát brzdili.

Čo je tak zvláštne na filme “monštrá vs. votrelci”?
Skôr boli animované filmy točené vo formáte 2D a až následne upravené do 3D verzie. DreamWorks pre tento film ako prvý použil najnovšiu digitálnu, stereoskopickú technológiu.

Prečo je 3D označováné za filmovú revolúciu?
Je to najnovší medzník vo filmovom vývoji. Film sa vyvíjal v troch základných obdobiach. Prvým bol posun od nemých k ozvučeným filmom, druhým prechod od čiernobielych k farebným a tretím je teraz presun od 2D ku 3D.

Prečo sú hollywoodskí šéfovia, ako jeffrey katzenberg, technológiou 3D tak nadšení?
V minulosti bolo 3D skôr chyták na divákov. Jeho použitím mali diváci pocit, že postavy a predmety na ne vystupujú z plátna.
DreamWorks, ktorí vymysleli virtuálny kamerový a strihačský 3D systém, aby bolo isté, že robia filmy so skutočnou 3D technikou – sú absolútne presvedčení, že
3D má veľkú budúcnosť, že to nie je iba sezónna záležitosť.
Zásadné je, že DreamWorks využíva 3D technológiu novým, inovatívnym a mimoriadne zaujímavým spôsobom. Hlavná myšlienka spočíva v tom, že 3D technológia vtiahne diváka do filmu a tým mu zdvojnásobí zážitok z návštevy kina.

Budú diváci stále potrebovať 3D okuliare?
Áno, ale nebudú mať nič spoločné s tými nepohodlnými papierovými okuliarmi, ktoré dostávali predtým. Tie nové sú ľahké, úplne moderné a tak prirodzené, že sa predpokladá, že divák za chvíľu zabudne, že ich má na očiach. Môžeme predpokladať, že častí návštevníci kín si časom zaobstarajú vlastné 3D okuliare, rovnako ako majú napr. slnečné.

Dočkáme sa doby, keď tieto okuliare nebudeme potrebovať?
Áno. Je to len otázka času, kedy veda dospeje k ďalšiemu pokroku.

Sú 3D filmy finančne náročnejšie?
Áno. Pokiaľ normálne stojí natočenie filmu 150 miliónov dolárov, je potreba ďalších 15 miliónov dolárov, aby mohol byť natočení v 3D. Dôvodom je skutočnosť, že taký film musí byť natočený trikrát – zvlášť pre ľavé a pravé oko a potom pre obe dohromady.

Stane sa 3D niekedy súčasťou domácej zábavy?
Určite. To bude ďalší krok potom, čo sa 3D filmy stanú bežnou súčasťou kín. Je to iba otázka času, kedy bude 3D technológia pripravená pre domáce použitie.

Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuOdoslať e-mailZobraziť autorové WWW stránkyICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Prejsť na:   
Nemôžete pridávať nové témy do tejto sekcie.
Nemôžete odpovedať na témy v tejto sekcii.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tejto sekcii.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tejto sekcii.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.

TOPlist

TOPlist TOPlist TOPlist

Upozornenie: Tato stránka služi výhradne ako diskúsne fórum prinášajúce množstvo informácií, rád, recenzií a návodov a je vám umožnené použivať ju len pre tento účel! Nevyúživajte túto stránku k uverejňovaniu akéhokolvek materiálu ku ktorému nemáte legálne opravnenie, alebo nie ste jeho vlastníkom. Prevádzkovatel tejto stránky odmieta akúkolvek zodpovednosť za vami uverejnené odkazy alebo materiál v rozpore so zákonom! Akékolvek šírenie autorsky chránených diel bez súhlasu autora je trestné!

V prípade najdenia nelegálneho obsahu nás prosím okamžite kontaktujte.

contatore visitewebsite counter

Odkazy: Internet, Vyšívané osušky, Vtipné tričká, Vtipné darčeky, Upload obrázkov
[ Doba načítania stránky: 0.2 sekúnd ] :: [ 12 dotazov ]
Powered by php.B.B. © php.B.B. Group © Best4you.sk 2007-2018