ako na dvb-t na monitore? - download, online

Nápoveda • Pravidlá fóra • Hľadať • Zoznam užívateľov • Kontakt • Moja IP • Môj profil • XXX fórum • Prihlásenie
Upload obrázkovNový youtuber showPayneOdmeny uživatelomRegistrácia • Väzenie • Nastavenia • Súkromné správy • Humorné darčeky pre každý okamih

ako na dvb-t na monitore?

LinkChecker
                                                 Našli ste pravidlá porušujúci príspevok alebo nefunkčný odkaz? Nahláste ho tlačidlom:                 Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému
Autor Správa
flipaaaaa
Začiatočník

Založený: 19 jún 2009
Poďakovaní 0 v 0 Príspevkoch

PríspevokZaslal: St marec 30, 2011 7:52 pm    Predmet: ako na dvb-t na monitore? Odpovedať s citátom
Zdravim, obraciam sa na vas s prospbou o radu v mojom probleme. Pred par dnami som si zakupil monitor Samsung SyncMaster B2430 HD(ktory sa ma dat vyuzivat ako tv), ktory podla popisu obashuje DVB-T tuner, zial neviem ako chytat digitalnu televiziu? Predpokladal som, ze k tomu nepotrebuje ziadnu antenu(?), lebo ziaden program mi to nechytilo. Az ked som zapol anlogovy kabel, vdety mi chytilo 4 klasicke slovenske tv stanice, ktore su este analogove a tiez mi to ukazuje, ze zo mam analogovo.
Mohli by ste mi poradit ako chytat stanice v digitalnej kvalite so zabudovanym DVB-T tunerom???
Potrebujem nejaku antenu(ak ano,aku?), alebo nieco?
Vopred velmi dakujem kazdej konstruktivnej rade

Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správu
joebvk
Moderátor

Založený: 19 február 2008
Poďakovaní 142 v 120 Príspevkoch

PríspevokZaslal: St marec 30, 2011 8:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
V každom prípade potrebuješ mať dostatočný signál. Buď pomocou antény, alebo ak máš anténny rozvod ktorý obsahuje aj signál digitálnej TV (to by bolo ešte lepšie).
Dosť závisí aj od toho kde bývaš (či máš niekde nablízku vysielač s digitálnym signálom). Všeobecne je digitálny signál slabší akoanalógový. Časom sa to určite zlepší ale v súčasnej dobe sú výkony vysielačov digitálneho signálu veľmi slabé. Konkrétnu anténu Ti neporadím, je to dosť rôzne (dobré sú však napr. sitové antény).

Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuICQ
flipaaaaa
Začiatočník

PríspevokZaslal: St marec 30, 2011 8:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
Vdaka za radu, bude to urcite tym, signalom, kedze byvam za horami dolami, takze asi ta antenka.
este raz vdaka, pekny vecer

flipaaaaa
Začiatočník

PríspevokZaslal: St marec 30, 2011 10:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
Moze to byt napriklad aj obycajny satelitny tanier? Vdaka
joebvk
Moderátor

Založený: 19 február 2008
Poďakovaní 142 v 120 Príspevkoch

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2011 2:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
Satelitná parabola nepomôže. Zo zvedavosti som to raz skúšal a výsledok nijaký.
Môžeš pre začiatok vyskúšať anténu vyrobenú z koaxiálu:
http://www.zive.sk/spravy/prijimame-dvb-t-vyrobte-si-antenu/sc-30-a-286064/default.aspx

Zopár odporúčaní pre antény je tu:
http://www.digimedia.sk/?IDe=79655

V žiadnom prípade však nekupuj špeciálne DVB-T antény, tie sú väčšinou úplne nanič pokiaľ nemáš nablízku vysielač.
Osobne som to riešil cez sitovú anténu so zosilňovačom(musím však upozorniť, že je to pomerne veľké na použitie v byte):
http://www.in-shop.sk/anteny-dvb-t/212-sietova-antena-asp-8-sito-zosilnovac-zdroj.html
alebo
http://www.satelectronic.sk/obchod/action/productdetail/oc/304981.xhtml

Najlepšie by bolo ak by si sa popýtal po okolí niekoho kto už takýto problém riešil a zabezpečil si signál.

Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuICQ
Non
V.I.P

Založený: 31 august 2008
Poďakovaní 115 v 110 Príspevkoch

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2011 3:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
Najdôležitejšia zmena ( pre ktorú to asi dosť ľudí vzdalo ) je, že s prechodom na digitál prichádza aj zmena polarity a to z horizontálnej na vertikálnu ( s čím súvisí otočenie antény o 90° ), inak budeš laborovať aj v mieste, kde je pokrytie signálom dobré. Samozrejme, že satelitná anténa je blbosť, tá slúži na sústredenie pomerne slabého signálu satelitu do jedného bodu, kde je konvertor, takže na klasické terestriálne vysielanie je na nič. Skús sa popozerať po nete, keďže je táto téma veľmi obsiahla, napríklad:
http://www.zive.sk/dvb-t-ako-prestavit-antenu-na-dobry-prijem/sc-3-a-286404/default.aspx

Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuZobraziť autorové WWW stránky
flipaaaaa
Začiatočník

PríspevokZaslal: Po apríl 04, 2011 9:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom
Super, velka vdaka za pomoc :-)
Prejsť na: