Výmena základnej dosky - download, online

LIVE STREAMINGNápoveda • Pravidlá fóra • Hľadať • Zoznam užívateľov • Kontakt • Moja IP • Môj profil • XXX fórum • Prihlásenie
Nový youtuber showPayneOdmeny uživatelomRegistrácia • Väzenie • Nastavenia • Súkromné správy • Humorné darčeky pre každý okamih

IZMAEL.eu

Výmena základnej dosky

LinkChecker
                                                 Našli ste pravidlá porušujúci príspevok alebo nefunkčný odkaz? Nahláste ho tlačidlom:                 Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému
Autor Správa
BaRNey
Moderátor

Založený: 01 september 2008
Poďakovaní 133 v 45 Príspevkoch

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 5:35 pm    Predmet: Výmena základnej dosky Odpovedať s citátom
Zdravím vás, rád by som dostal radu, či sa mi oplatí meniť základnú dosku za modernejšiu, s pamäťami DDR3.

Moja súčasná zostava:

Free download link / Stiahnut zadarmo:

Názov zákl. dosky: Asus M3A-H/HDMI, North Bridge AMD RS780, South Bridge: AMD SB700
Typ procesora: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200)
Typ pamäte: DDR2 SDRAM 800MHz, 4x2GB Kingston, 6-6-6-18
Grafická karta: Sapphire Radeon HD 5750 1GB GDDR5
Operačný systém: Microsoft Windows 7 Ultimate x64

Ide mi o to, či výmenou dosky získam nejaký výkon, ktorý by za cenu upgrade stál.
Nemyslím tým, že by som mohol získať USB 3.0, SATA 3, atď., iba nárast výkonu DDR3 voči DDR2
Počítač okrem bežných "kancelárskych" aplikácii a prácu s internetom, používam na spracovanie videa. Hry na ňom nehrávam.

Ďakujem za odpovede.

Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správu
Non
V.I.P

Založený: 31 august 2008
Poďakovaní 115 v 110 Príspevkoch

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 6:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
Ak ti ide čisto o rozdiel vo výkone DDR3 oproti DDR2 tak sa ti to vôbec neoplatí. Prínos DDR3 oproti DDR2 nie je žiadny zázrak.
Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuZobraziť autorové WWW stránky
BaRNey
Moderátor

Založený: 01 september 2008
Poďakovaní 133 v 45 Príspevkoch

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 6:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
Díky, to som chcel vedieť.

Hovoria mi, že už len dosku vymeniť za novšiu, ale teraz to asi nemá cenu, možno až príde socket AM3+ a platforma AMD Bulldozer.

To už potom vymením aj s procákom.

lolmaster
Moderátor

Založený: 08 máj 2008
Poďakovaní 33 v 24 Príspevkoch

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 10:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
ako uz povedal Non neni tam ziadny citelny roziel len v tom je rozdiel ze DD3 pracuju na vyssej frekvencie ale to sa volnim okom neda spozorovat :)

a dobre si poznamenal pockaj si na AM3 bulldozer a az potom upgrade pc rob

Prejsť na: