WIFI D-Link Dl-524 (Problém z instaláciou softwearu) - download, online

LIVE STREAMINGNápoveda • Pravidlá fóra • Hľadať • Zoznam užívateľov • Kontakt • Moja IP • Môj profil • Výroba nožov • Stahuj z FastShare.cz • Prihlásenie
Nový youtuber showPayneOdmeny uživatelomRegistrácia • Väzenie • Nastavenia • Súkromné správy • Humorné darčeky pre každý okamih

IZMAEL.eu

WIFI D-Link Dl-524 (Problém z instaláciou softwearu)

LinkChecker
                                                 Našli ste pravidlá porušujúci príspevok alebo nefunkčný odkaz? Nahláste ho tlačidlom:                 Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému
Autor Správa
1deratyzator
V.I.P

Založený: 10 júl 2007
Poďakovaní 59 v 35 Príspevkoch

PríspevokZaslal: Ut august 17, 2010 7:59 pm    Predmet: WIFI D-Link Dl-524 (Problém z instaláciou softwearu) Odpovedať s citátom
Ahoj,
Mám takýto problém, pred časom som si od sestry priniesol k sebe domou wifi-router aby som mohol naraz používať aj stoloví počítač aj svoj notebook naraz...! Problém je však ten že ak kábel od netu pichnem do routra a potom dalsím sietovím káblom spojím samotný router s stolovím PC-čkom tak mi funguje net len na notebooku! Na stolovom PC mi síce nabehne internet no keď kontrolujem stav siete tak mi PC pakety len odosiela a neprijíma. Tak som si teda stiahol softwear mysliac si že problém je tam! Začnem inštalaláciu PC mi rozpozná router ale hneď na to vypíše že router nemá spojenie na internet! Pri tom mi internet na notebooku v pohode funguje.....
Napísal som to možno dosť chaoticky a neodborne ale dúfam že niekto sa v tom vyzná a bude mi vedieť pomôcť... vopred ďakujem.. !

EDIT:

Spomenul som si ešte na niečo čo môže byť chyba! Router je zaheslovaný. Keď bol ešte u sestry tak som na svoj notebook naťukal heslo no ona ho odvtedy zabudla. Môj notebook si heslo uložil a pre to ho už nemusím zadávať ale stolový PC ho už nemá je možné že nejde pre to ? A ak áno je nejaký spôsob ako zmeniť heslo bez toho aby som vedel staré ?
Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuOdoslať e-mailICQ
joebvk
Moderátor

Založený: 19 február 2008
Poďakovaní 142 v 120 Príspevkoch

PríspevokZaslal: Ut august 17, 2010 11:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
Aký spôsob používa poskytovateľ Tvojho internetu?
1. automatické prideľovanie IP adresy
2. IP adresu, bránu a DHCP máš pevne zadané
U niektorých poskytovateľov je ešte aj prihlasovanie pomocou webovej stránky, ale to je teraz vedľajšie.

Ak ide na notebooku a na PC nie, tak predpokladám že pripojenie umožňuje pomocou MAC adresy Tvojej karty v notebooku. Ak je to tak, tak potrebuješ zmeniť MAC adresu routra a nahradiť ju MAC adresou sieťovej karty notebooku a zároveň zmeniť MAC adresu v notebooku nejakou (hocijakou, hlavne aby nebola rovnaká v ROUTRI ani v stolnom PC).
Druhá možná príčina je to, že IP adresu, bránu a aj DHCP máš v notebooku zadané ručne. V tom prípade tieto 3 údaje musíš nastaviť na routeri. Samozrejme, že v tom prípade by si musel zmeniť nastavenie v notebooku a buď ručne nastaviť IP adresu alebo povoliť routeru aby prideľoval IP adresy sám (pre notebook aj stolový PC).

EDIT: Zaheslovaný...myslel si tým, že sa nemôžeš dostať ani do nastavení?

Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuICQ
Za príspevok poďakoval: 1deratyzator
Non
V.I.P

Založený: 31 august 2008
Poďakovaní 115 v 110 Príspevkoch

PríspevokZaslal: St august 18, 2010 3:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
Resetni ho tlačítkom na ňom a znovu ho nastav. Ak nevieš heslo tak s tým nič neurobíš.
Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuZobraziť autorové WWW stránky
Za príspevok poďakoval: 1deratyzator
1deratyzator
V.I.P

Založený: 10 júl 2007
Poďakovaní 59 v 35 Príspevkoch

PríspevokZaslal: St august 18, 2010 5:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom
joebvk, Non diky ale už sa mi to podarilo vyriešiť..! Ani sám nevím ako.. ja taký technický anti-talent :-D .... povymieňal som všelijak káble.. všelijako som to reštartoval a ide to :-P môžete uzamknúť...
Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuOdoslať e-mailICQ
Prejsť na: